ΕΤΗΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 600 ΩΡΩΝ
Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
(ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018- ΜΑΙΟΣ 2019)
ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ

Αιτήσεις μέχρι 22 Οκτώβρη 2018
ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: 640€

Πλεονεκτήματα προγράμματος
 Αποκλειστικά διαδικτυακή εξ αποστάσεως διδασκαλία, μέσω της πλατφόρμας coursity.gr
 Μοριοδοτήσεις σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.
 Πιστοποιητικό εξειδικευμένης επιμόρφωσης από Δημόσιο Πανεπιστήμιο.
 Προετοιμασία για μετέπειτα φοίτηση σε μεταπτυχιακό Πρόγραμμα.
 Διδάσκοντες και επιστημονικά υπεύθυνοι των μαθημάτων αναγνωρισμένοι καθηγητές ελληνικών Πανεπιστημίων που εγγυώνται την υψηλή ποιότητα των μαθημάτων.

Προϋπόθεση για τη συμμετοχή στο πρόγραμμα αποτελεί η κατοχή πτυχίου ΑΕΙ/ ΑΤΕΙ/ ΤΕΙ ή ισότιμου τίτλου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης

Ποιοι έχουν δυνατότητα συμμετοχής στο πρόγραμμα
Εκπαιδευτικοί γενικής και ειδικής εκπαίδευσης κάθε ειδικότητας, Δημόσιοι Υπάλληλοι, Υπάλληλοι Τοπικής και Περιφερειακής Αυτοδιοίκησης, Ειδικοί παιδαγωγοί, Στελέχη εκπαίδευσης, Στελέχη ΚΕΣΥ, ΠΕΚΕΣ, ΚΕΑ, Στελέχη διαγνωστικών κέντρων εκπαίδευσης, Κοινωνικοί λειτουργοί, Ψυχολόγοι, Λογοθεραπευτές, Εργοθεραπευτές, Απόφοιτοι τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ ΑΤΕΙ/ ΤΕΙ).

Αναγνώριση από Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία
Το ετήσιο πρόγραμμα εξειδικευμένης επιμόρφωσης στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (600 ωρών) αναγνωρίζεται από το Υπουργείο Εσωτερικών και Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και μοριοδοτείται ως:
 Κριτήριο κατάταξης και μοριοδότησης στους Επικουρικούς πίνακες (σύμφωνα με τον Νόμο, Ν. 61048/Ε2/2017, Φ.Ε.Κ. 1239 Β /2017)
 Κριτήριο διορισμού εκπαιδευτικών ΕΑΕ – Υπηρεσιακών μεταβολών (σύμφωνα με τον νόμο, Ν.4415/2016, ΦΕΚ. 159 Α/06.09.2016 και άρθρο 48)
 Κρίτηριο επιλογής διευθυντών σχολικών μονάδων και Ε.Κ. (σύμφωνα με τον νόμο, Ν. 4473 Τεύχος 1ο /30/5/2017, ΦΕΚ 78/2017)

Κόστος συμμετοχής & Αποπληρωμή δόσεων
Το συνολικό κόστος συμμετοχής είναι 640 ευρώ (€). Το ποσό αυτό καταβάλλεται σε τρεις δόσεις. Επιπλέον, παρέχεται έκπτωση επί του κόστους συμμετοχής σε ειδικές κατηγορίες ατόμων.

Για την υποβολή αίτησης παρακαλούμε μεταβείτε στη σελίδα:

Επικοινωνία: info@coursity.gr

2018 10 COURSITY DIDASKALEIA POSTER HIGH 01