Ολοκλήρωση 2ου Σεμιναρίου Πρώτων Βοηθειών - Σχολή Επιστημών Αγωγής

Το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το 2ο σεμινάριο με τίτλο «Εκπαίδευση Φοιτητών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων στις Πρώτες Βοήθειες και ΚΑΡΠΑ» από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με τη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας (ΜΕΘ) του Γενικού Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ιωαννίνων (ΓΠΝΙ) και την Ελληνική Εταιρεία Διαχείρισης Επειγόντων Περιστατικών (ΕΕΔΕΠ).
Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε στο ΔΙΚΕΠΠΕΕ «Σταύρος Νιάρχος» με συμμετοχή 25 φοιτητριών και φοιτητών της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
Το πρόγραμμα του σεμιναρίου περιελάμβανε εισήγηση σε ολομέλεια και πρακτική άσκηση σε ομάδες υπό την επίβλεψη 4 εκπαιδευτών και τη γενική εποπτεία του κ. Αθανάσιου Κιτσάκου, Γενικού Χειρουργού-Εντατικολόγου, Διευθυντή ΕΣΥ ΜΕΘ ΠΓΝΙ, Προέδρου της ΕΕΔΕΠ.

First aid 3First aid 1