Διεύθυνση:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ)
Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας, Παράδοσης και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος»
Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων,45110 Ιωάννινα
Τηλ.: +30-26510-09141, 09131
Fax: +30-26510-09230
E-mail: kedivim@uoi.gr

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ:

Μαρία Παπαδοπούλου
Διοικητικός υπάλληλος ΙΔΑΧ, ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού,
Bachelor in Primary Education (University of Ioannina, Greece, 1995)
EMA in Human Rights and Democratization (University of Padova/Italy & University of Maastricht/The Netherlands, 2001)
MA in Adult Learning and Global Change (University of Linköping, Sweden, 2019)
E-mail: mpapado@uoi.gr
Τηλ.: +30-2651009141

ΠΡΟΕΔΡΟΣ & ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.

Πρόεδρος του Κέντρου Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης είναι ο Καθηγητής, κ. Σπύρος Γεωργάτος, Αντιπρύτανης Έρευνας και Δια Βίου Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Το Συμβούλιο του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. αποτελείται από τα παρακάτω μέλη (αλφαβητικά ως προς τα τακτικά μέλη):

1. Γεωργάτος Σπύρος, Αντιπρύτανης Έρευνας και Δια Βίου Εκπαίδευσης, Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής, Πρόεδρος.
  2. Δερμεντζόπουλος Χρήστος, Καθηγητής Τμήματος Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης, τακτικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Καλών Τεχνών & Τσιόδουλος Στέφανος, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Καλών Τεχνών.
  3. Καραγιάννη-Καραγιαννοπούλου Ευαγγελία, Καθηγήτρια Τμήματος Ψυχολογίας, τακτικό μέλος- εκπρόσωπος Σχολής Κοινωνικών Επιστημών & Αναστασίου Σοφία, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία, αναπληρωματικό μέλος- εκπρόσωπος Σχολής Κοινωνικών Επιστημών.
  4. Καραμάνης Κωνσταντίνος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, τακτικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών & Τσάνη Στέλλα, Επίκουρη Καθηγήτρια Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών.
  5. Μπόκαρης Ευθύμιος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Χημείας, τακτικό μέλος, εκπρόσωπος Σχολής Θετικών Επιστημών & Ευαγγέλου Ευάγγελος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Φυσικής, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Θετικών Επιστημών.
  6. Ναθαναηλίδης Κοσμάς, Καθηγητής Τμήματος Γεωπονίας, τακτικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Γεωπονίας & Πατακιούτας Γεώργιος, Αναπλ. Καθηγητής Τμήματος Γεωπονίας, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Γεωπονίας.
  7. Νίκου Χριστόφορος, Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής, τακτικό μέλος- εκπρόσωπος Πολυτεχνικής Σχολής & Γεργίδης Λεωνίδας, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Επιστήμης Υλικών, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Πολυτεχνικής Σχολής.
  8. Παγγέ Πολυξένη, Καθηγήτρια Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών, Αναπληρώτρια Πρόεδρος, τακτικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Επιστημών Αγωγής & Κώτσης Κωνσταντίνος, Καθηγητής Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Επιστημών Αγωγής.
  9. Πέσχος Δημήτριος, Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής, τακτικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Επιστημών Υγείας & Μπαλτογιάννης Δημήτριος, Αν. Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Επιστημών Υγείας.
  10. Σκουλίδας Ηλίας, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Μουσικών Σπουδών, τακτικό μέλος- εκπρόσωπος Σχολής Μουσικών Σπουδών & Ανδρίκος Νικόλαος, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Μουσικών Σπουδών, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Μουσικών Σπουδών.
  11. Σταυράκος Χρήστος, Καθηγητής Τμήματος Ιστορίας-Αρχαιολογίας, τακτικό μέλος- εκπρόσωπος Φιλοσοφικής Σχολής & Ζάγκος Χρήστος, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Φιλοσοφίας, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Φιλοσοφικής Σχολής.
  12. Τσούλος Ιωάννης, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, τακτικό μέλος- εκπρόσωπος Σχολής Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών & Βαρτζιώτης Φώτιος, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών, αναπληρωματικό μέλος-εκπρόσωπος Σχολής Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών

Οδηγίες πρόσβασης

Πως θα φτάσετε στο ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε «Σταύρος Νιάρχος» - ΚΕΔΙΒΙΜ: Το ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος» βρίσκεται έξω από τον χώρο της Πανεπιστημιούπολης, πριν το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο και πίσω από το Τεχνολογικό Πάρκο.

• Με αυτοκίνητο
  • Με αστικό λεοφωρείο
  • Με ταξί

Πεντακόσια (500) μέτρα πριν την Πανεπιστημιούπολη (όπως έρχεστε από την πόλη) θα πρέπει να στρίψετε δεξιά προς Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο. Είκοσι μέτρα μετά, θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος».

Θα πρέπει να στρίψετε εκεί (δεξιά) και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Το ΚΕΔΙΒΙΜ στεγάζεται στο ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης του ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος».

Το Κτήριο Διοίκησης διαθέτει φύλακα σε 24ωρη βάση.

Mε αστικό λεωφορείο (16 και 17) το οποίο περνάει κάθε 10 λεπτά από τη στάση απέναντι από το Δικαστικό Μέγαρο (κέντρο της πόλης).

Το Νο. 16 Πέραμα - Πανεπιστήμιο, ακολουθεί τη διαδρομή Πέραμα - Βηλαρά - Δωδώνης - Σεισμόπληκτα - Πανεπιστήμιο.

Το Νο. 17 Νέα Ζωή - Πανεπιστήμιο ακολουθεί τη διαδρομή Νέα Ζωή - Βηλαρά - Πλατεία - Μπιζανίου - ΚΑ' Φεβρουαρίου - Ανατολή - ΤΕΙ - Πανεπιστήμιο και αντιστρόφως.

Η συχνότητα των δρομολογίων είναι στα 20 λεπτά και από Δικαστικό για Πανεπιστήμιο κάθε 10 λεπτά περίπου.

Στάση: «Φαρμακείο» (Τελευταία Στάση πριν την Πανεπιστημιούπολη)

Στη συνέχεια, ανεβαίνετε την ανηφόρα για το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο, στα είκοσι μέτρα θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος». Εκεί θα πρέπει να στρίψετε δεξιά και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Μπορείτε να βρείτε ταξί στο σταθμό λεωφορείων, στο αεροδρόμιο και σε διάφορα σημεία μέσα στην πόλη.

Μπορείτε, επίσης, να καλέσετε ταξί. Τηλέφωνο Ράδιο Ταξί: 26510 46777

Χάρτης περιοχής: