Διεύθυνση:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας, Παράδοσης και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης –«Σταύρος Νιάρχος»
Κέντρο Δια Βίου Μάθησης (πρώην Κ.Ε.Κ.)
Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων,45110 Ιωάννινα
Τηλ.: +30-26510-09141, 09131
Fax: +30-26510-09230
E-mail: kekuoi@cc.uoi.gr

Προσωπικό:

Μαρία Παπαδοπούλου
ΙΔΑΧ, ΠΕ Παιδαγωγών, Κάτοχος Ευρωπαϊκού Μεταπτυχιακού Διπλώματος στα Ανθρώπινα Δικαιώματα
E-mail: mpapado@uoi.gr
Τηλ.: +30-2651009141

Οδηγίες πρόσβασης

Πως θα φτάσετε στο ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε «Σταύρος Νιάρχος» - ΚΕΔΙΒΙΜ: Το ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος» βρίσκεται έξω από τον χώρο της Πανεπιστημιούπολης, πριν το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο και πίσω από το Τεχνολογικό Πάρκο.

• Με αυτοκίνητο
  • Με αστικό λεοφωρείο
  • Με ταξί

Πεντακόσια (500) μέτρα πριν την Πανεπιστημιούπολη (όπως έρχεστε από την πόλη) θα πρέπει να στρίψετε δεξιά προς Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο. Είκοσι μέτρα μετά, θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος».

Θα πρέπει να στρίψετε εκεί (δεξιά) και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Το ΚΕΔΙΒΙΜ στεγάζεται στο ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης του ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος».

Το Κτήριο Διοίκησης διαθέτει φύλακα σε 24ωρη βάση.

Mε αστικό λεωφορείο (16 και 17) το οποίο περνάει κάθε 10 λεπτά από τη στάση απέναντι από το Δικαστικό Μέγαρο (κέντρο της πόλης).

Το Νο. 16 Πέραμα - Πανεπιστήμιο, ακολουθεί τη διαδρομή Πέραμα - Βηλαρά - Δωδώνης - Σεισμόπληκτα - Πανεπιστήμιο.

Το Νο. 17 Νέα Ζωή - Πανεπιστήμιο ακολουθεί τη διαδρομή Νέα Ζωή - Βηλαρά - Πλατεία - Μπιζανίου - ΚΑ' Φεβρουαρίου - Ανατολή - ΤΕΙ - Πανεπιστήμιο και αντιστρόφως.

Η συχνότητα των δρομολογίων είναι στα 20 λεπτά και από Δικαστικό για Πανεπιστήμιο κάθε 10 λεπτά περίπου.

Στάση: «Φαρμακείο» (Τελευταία Στάση πριν την Πανεπιστημιούπολη)

Στη συνέχεια, ανεβαίνετε την ανηφόρα για το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο, στα είκοσι μέτρα θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος». Εκεί θα πρέπει να στρίψετε δεξιά και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Μπορείτε να βρείτε ταξί στο σταθμό λεωφορείων, στο αεροδρόμιο και σε διάφορα σημεία μέσα στην πόλη.

Μπορείτε, επίσης, να καλέσετε ταξί. Τηλέφωνο Ράδιο Ταξί: 26510 46777

Χάρτης περιοχής: