Διεύθυνση:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ)
Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας, Παράδοσης και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος»
Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων,45110 Ιωάννινα
Τηλ.: +30-26510-09141, 09131
Fax: +30-26510-09230
E-mail: kedivim@uoi.gr

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ:

Μαρία Παπαδοπούλου
Διοικητικός υπάλληλος ΙΔΑΧ, ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού,
Bachelor in Primary Education (University of Ioannina, Greece, 1995)
EMA in Human Rights and Democratization (University of Padova/Italy & University of Maastricht/The Netherlands, 2001)
MA in Adult Learning and Global Change (University of Linköping, Sweden, 2019)
E-mail: mpapado@uoi.gr
Τηλ.: +30-2651009141

ΠΡΟΕΔΡΟΣ & ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.

Πρόεδρος του Κέντρου Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης είναι ο Καθηγητής, κ. Σπύρος Γεωργάτος, Αντιπρύτανης Έρευνας και Δια Βίου Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Το Συμβούλιο του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. αποτελείται από τα παρακάτω μέλη (αλφαβητικά):
Αναστασίου Σοφία, Επίκουρη Καθηγήτρια Τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία (Σχολή Κοινωνικών Επιστημών)
Καραμάνης Κωνσταντίνος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Σχολή Οικονομικών και Διοικητικών Επιστημών)
Μπόκαρης Ευθύμιος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Χημείας (Σχολή Θετικών Επιστημών)
Ναθαναηλίδης Κοσμάς, Καθηγητής Τμήματος Γεωπονίας (Σχολή Γεωπονίας)
Νίκου Χριστόφορος, Καθηγητής Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής (Πολυτεχνική Σχολή)
Παγγέ Πολυξένη, Καθηγήτρια Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών (Σχολή Επιστημών Αγωγής)
Πέσχος Δημήτριος, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής (Σχολή Επιστημών Υγείας)
Σκουλίδας Ηλίας, Επίκουρος Καθηγητής Τμήματος Μουσικών Σπουδών (Σχολή Μουσικών Σπουδών)
Τσούλος Ιωάννης, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (Σχολή Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών)
Φερεντίνου Βικτωρία, Επίκουρη Καθηγήτρια Τμήματος Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών Τέχνης (Σχολή Καλών Τεχνών)
Χουλιαρά-Ράιου Ελένη, Καθηγήτρια Τμήματος Φιλολογίας (Φιλοσοφική Σχολή)
Πρόεδρος: Γεωργάτος Σπύρος, Αντιπρύτανης Έρευνας και Δια Βίου Εκπαίδευσης, Καθηγητής Τμήματος Ιατρικής

Οδηγίες πρόσβασης

Πως θα φτάσετε στο ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε «Σταύρος Νιάρχος» - ΚΕΔΙΒΙΜ: Το ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος» βρίσκεται έξω από τον χώρο της Πανεπιστημιούπολης, πριν το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο και πίσω από το Τεχνολογικό Πάρκο.

• Με αυτοκίνητο
  • Με αστικό λεοφωρείο
  • Με ταξί

Πεντακόσια (500) μέτρα πριν την Πανεπιστημιούπολη (όπως έρχεστε από την πόλη) θα πρέπει να στρίψετε δεξιά προς Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο. Είκοσι μέτρα μετά, θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος».

Θα πρέπει να στρίψετε εκεί (δεξιά) και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Το ΚΕΔΙΒΙΜ στεγάζεται στο ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης του ΔΙ.Κ.Ε.Π.Π.Ε.Ε. «Σταύρος Νιάρχος».

Το Κτήριο Διοίκησης διαθέτει φύλακα σε 24ωρη βάση.

Mε αστικό λεωφορείο (16 και 17) το οποίο περνάει κάθε 10 λεπτά από τη στάση απέναντι από το Δικαστικό Μέγαρο (κέντρο της πόλης).

Το Νο. 16 Πέραμα - Πανεπιστήμιο, ακολουθεί τη διαδρομή Πέραμα - Βηλαρά - Δωδώνης - Σεισμόπληκτα - Πανεπιστήμιο.

Το Νο. 17 Νέα Ζωή - Πανεπιστήμιο ακολουθεί τη διαδρομή Νέα Ζωή - Βηλαρά - Πλατεία - Μπιζανίου - ΚΑ' Φεβρουαρίου - Ανατολή - ΤΕΙ - Πανεπιστήμιο και αντιστρόφως.

Η συχνότητα των δρομολογίων είναι στα 20 λεπτά και από Δικαστικό για Πανεπιστήμιο κάθε 10 λεπτά περίπου.

Στάση: «Φαρμακείο» (Τελευταία Στάση πριν την Πανεπιστημιούπολη)

Στη συνέχεια, ανεβαίνετε την ανηφόρα για το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο, στα είκοσι μέτρα θα δείτε στο δεξί σας χέρι μια μεγάλη μπλε ταμπέλα «Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων. Διεθνές Κέντρο Ελληνικής Παιδείας-Παράδοσης & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης «Σταύρος Νιάρχος». Εκεί θα πρέπει να στρίψετε δεξιά και στο βάθος θα δείτε δυο κτήρια με μπλε σκεπή και μπλε παράθυρα.

Μπορείτε να βρείτε ταξί στο σταθμό λεωφορείων, στο αεροδρόμιο και σε διάφορα σημεία μέσα στην πόλη.

Μπορείτε, επίσης, να καλέσετε ταξί. Τηλέφωνο Ράδιο Ταξί: 26510 46777

Χάρτης περιοχής: