Προσφορά Θέσης Πρακτικής Άσκησης για Φοιτητές ΑΕΙ στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

ΔΗΛΩΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ και πραγματοποίησε
ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ στο
Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
Σύστημα Κεντρικής Υποστήριξης της Πρακτικής Άσκησης Φοιτητών ΑΕΙ

Περιγραφή αντικειμένου πρακτικής άσκησης:
Διοικητική οργάνωση και υποστήριξη προγραμμάτων του Κέντρου Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (ΚΕΔΙΒΙΜ). Το ΚΕΔΙΒΙΜ υλοποιεί προγράμματα συνεχιζόμενης εκπαίδευσης και επιμόρφωσης τόσο δια ζώσης όσο και με τη μεθοδολογία της εξ αποστάσεως μάθησης (e-learning).
Στοιχεία φορέα υποδοχής:
Το ΚΕΔΙΒΙΜ διαθέτει πιστοποίηση δομών και υπηρεσιών από τον Εθνικό Οργανισμό Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (ΕΟΠΠΕΠ).
Το 2012 βραβεύτηκε από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ) και το 2015 η δράση του ΚΕΔΙΒΙΜ εντάχθηκε στην Ακαδημαϊκή και Επιστημονική Αριστεία στην Ελληνική Τριτοβάθμια Εκπαίδευση του Υπουργείου Παιδείας.
Τα προγράμματα τού ΚΕΔΙΒΙΜ έχουν διακριθεί ως παραδείγματα καλής πρακτικής (good practice) τόσο σε εθνικό όσο και ευρωπαϊκό επίπεδο από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή.
Τμήματα προέλευσης:
Παιδαγωγικά Τμήματα Δημοτικής Εκπαίδευσης
Παιδαγωγικά Τμήματα Νηπιαγωγών
Τμήματα Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας
Τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας
Τμήμα Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου
Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής (ΑΠΘ)

Flyer Praktiki Resize